štvrtok 1. februára 2018

Dve strapaté víly.
Tieto dve strapaté víly som robila pre vnučku Agátku k meninám. 
Minule keď bola u nás sa zasnívala a celkom vážne mi oznámila, že chce byť víla, hlavne aby mala krídla a mohla lietať. Tak som pre ňu urobila také malé víly, keď si ich zavesí nad posteľ budú jej lietať nad hlavou a strážiť jej sníčky.


Čo budeme potrebovať:

drevené korálky na hlavičku, telo, ruky a nohy 
vlnu na vlasy
špagát
farebnú plsť na krídla
čipku na sukničku

alebo hocičo iné čo doma nájdete
začneme od vlasov - na hrebeň som namotala strapatú vlnu, konce vĺn som pretiahla stredom, stiahla a dobre silno uviazala, ako keď robíte brmbolec, ale som ho nerozstrihala, lebo pri tejto vlne to netreba - vlasy sú hotové, nechajte si trošku dlhšie konce, budete ich potrebovať


Konce vlny pretiahneme cez drevenú korálku-hlavu a cez korálku-telíčko. Ja som našla takúto keramickú korálku, hneď sa mi zapáčila, tak som ju použila na telíčko.


A ideme na sukňu - pôvodne som chcela sukničku urobiť s vlny, ale našla som zvyšky čipiek tak bolo rozhodnuté. Čipku som len stiahla nitkou, konce som zošila a kruhová suknička je hotová.


Z plste som vystrihla krídla a nitkou som ich prichytila vzadu k sukničke, ale neskôr som ešte krídla prilepila tavnou pištoľou k telu.


Teraz príde na rad špagát taký, aby sa vám dal prepchať cez guličky. Najprv si odstrihneme asi 40 cm dlhý špagát, prehneme na polovicu a prevlečieme cez hlavu tak, aby nad hlavou bola slučka.
Opačné konce prevlečieme cez telíčko, to budú nohy. Oba konce zaviažeme tak, aby sme upevnili guličky a zabránili im v pohybe. 
Popod hlavu uviažeme asi 15 cm špagát, to budú ruky a dobre zaviažeme na uzol.


Teraz už stačí len navliecť sukňu. Z vnútornej strany prevlečte cez sukňu špagáty-nohy a urobte uzlíky, to postačí aby sukňa nespadla.Na konce špagátikov navlečte korálky, uviažte uzlíky a konce ustrihnite.
Ja som nemala také malé drevené korálky, tak som si vyrobila korálky z terakotovej hmoty. Sú veľmi pekné, vyzerajú ako z hliny. Z takejto hmoty, alebo z FIMO si môžete vyrobiť hlavičku aj telíčko.


Nakoniec som ešte pre istotu prilepila krídla zozadu k telíčku a už keď som mala tavnú pištoľ rozohriatu, tak som prilepila aj sukňu k telíčku. Aj keď je víla určená skôr na dekoráciu ako na hranie, mala by niečo vydržať. 
Krídelká som ešte vyzdobila trblietkami a víla je hotová.

Aby jej nebolo smutno vyrobila so ešte jednu, modrú. A dve strapaté víly sú na svete. Dúfam, že sa budú Agátke páčiť.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára